Příběhy

Zmrzlinová láska

31. března 2011 v 21:15 | Verunka
Loni o prázdninách mě naši přímo dokopali k tomu, abych si našla nějakou brigádu. Prý abych se naučila být víc zodpovědná a zažila na vlastní kůži, že peníze nepřiběhnou do kapsy jen tak samy, ale je nutné si je zasloužit prací. A nakonec jsem brigádu sehnala - s mým nejlepším kamarádem Zbyňkem jsme se přihlásili na koupališti o práci ve zmrzlinové stánku a klaplo to.
Sice jsem se těšila, že budu celé prázdniny lenošit a blbnout s celou partou, v práci jsem si užila zábavy snad ještě víc. Se Zbyňkem nám šlo nabírání sladkých kopečků zmrzlé hmoty pěkně od ruky a když se zrovna nikdo nedíval, ulizovali jsme, jak to šlo. Problém se však objevil velice brzy - uvědomila jsem si totiž, že Zbyněk je pro mě víc než kamarád…
Dny ubíhaly a já se stále více trápila, protože jsem se bála, jak by na to zareagoval. Naše kamarádství bylo naprosto skvělé, bála jsem se ho zničit. Jednou jsem se ale v noci zařekla, že mu to řeknu, ať se stane, co se stane.
Další den večer jsme zase začali stánek uklízet. Oba jsme byli podivně zamlklí, což mě uvádělo snad ještě do daleko větších rozpaků. Když jsme ale zavírali víko, jakoby přiškrceně a s roztřeseným hlasem jsem se ho zeptala, jestli si ještě na chvilku nepůjdem sednout na některou z laviček, že bych si s ním ráda o něčem promluvila. Nadzvedl překvapeně obočí a souhlasil.
Během pár minut jsem už seděla před ním a nemohla se vymáčknout. Téměř se slzami v očích jsem polohlasně zašeptala, že o něj nechci přít jako o kamaráda, ale zamilovala jsem se do něj. Zbyněk mě objal a položil mi hlavu na ramano. Do ucha mi zašeptal: "Neboj, nejsi na tom sama. Já tě miluju už snad odnepaměti, ale nikdy jsem nenašel odvahu ti to říct…" Začali jsme se něžně líbat a naše sladká láska nám vydržela až dodnes. I když už neprodáváme zmrzlinu na koupališti…

Teploměr

17. března 2010 v 11:36 | Verunka
+ 18°C Obyvatelé Havaje si berou na noc dvě přikrývky.
+ 10°C Obyvatelé helsinských činžáků vypínají topení a Rusové pěstují kytičky.
+ 2°C Italská auta nejdou nastartovat.
0°C Destilovaná voda zamrzá.
- 1°C Dech se stává viditelným. Rusové jedí zmrzlinu a popíjejí studené pivo.
- 4°C Pes se ti snaží nacpat do postele.
- 8°C Bezdomovci vlézají na noc do krabic.
- 10°C Francouzská auta přestávají startovat.
- 12°C Politikové začínají mluvit o bezdomovcích.
- 15°C Americká auta nejdou nastartovat.
- 18°C Helsinští nájemníci zapínají topení. Obyvatelé Havaje už zmrzli.
- 20°C Dech se stává slyšitelným.
- 21°C Pokud vůbec dostaneš psa na vyčůrání ven, musíš ho potom ukopnout.
- 22°C Bezdomovci si berou dvě krabice přes sebe.
- 24°C Německá auta nejdou nastartovat.
- 27°C Pes zkouší vlézt ti pod pyžamo.
- 29°C Švédské automobily přestávají startovat.
- 32°C Bezdomovci zmrzli a jsou v krabicích stohováni za městem.
- 33°C Žádné normální, ani ruské auto už nejde nastartovat.
- 38°C Rusové si zapínají vrchní knoflíky u košile.
- 43°C Ruská auta nestartují už ani na vodku.
- 50°C Auto se ti snaží nacpat do postele.
- 60°C Obyvatelé Helsinek zmrzli. Tuleni opouštějí Grónsko a stěhují se na jih.
- 70°C Zamrzlo peklo. Univerzita v Kuzněcku organizuje přespolní orientační závod na zahřátí.
- 75°C Santa Klaus opouští polární kruh.
-120°C Alkohol zmrzl. Rusové jsou naprdlí.
- 268°C Hélium zkapalnělo.
- 273,15°C Absolutní nula. Ustává pohyb elementárních částic. Rus,žužlaje zmrzlou vodku, připouští, že je pořádná kosa.

První láska je forever!!!!

26. ledna 2010 v 14:06 | Verunka
Projde si tím každej.První zamilovanost.První zkušenosti.A pak první opravdová zamilovanost.Bez vyjímky každej.I kdyby by to mělo být jedinkrát v životě...Jakub a Simona v mém příběhu také..Ovšem pro každého z nich je první láska jiná...


Simona vyjde z domu.Něco potřebuje po matce.Sotva vyjde ze dveří,potká nějákého muže.Krátké vlasy,modré triko,ryfle.Usměvavý.Nelíbí se jí,ale sympaták.Pozdravila..Otcův kolega mu jen něco pomohl vyložit...Jmenuje se Jakub,jak zaslechla u otce.
O dva týdny později šel otec Simony tradičně po fotbale s kolegama na pivo.Její máti za nimi na chvíli šla také.Vzala i Simonu.Byl tam otec s jeho kamarády které znala.A také Jakub.Všichni se vesele bavila.Jakub seděl naproti ní.Spolu moc nekomunikovali.Ale pořád po sobě pokukovali.Nemohla z jeho nádherných zelených očí.A taky se celkem hezky smál.Jednou se jí letmo dotkl.Byla z toho mimo.Hodně se jí líbil.Byl zábavný...Večer.Třeba jít domů.Rozloučili se.Ještě večer před spaním jsem viděla ty jeho kukadla.Přála jsem si ho zase brzy potkat.
Uběhl měsíc.Na Jakuba jsem zapoměla.Z pochopitelných důvodů,měla jsem svého Filipa.Už 5 měsíců.Přestává mě ten vztah bavit.Sotva mi dá pusu.Bere mě spíš jen jako kamarádku.Vykecá se a jde domů..Jenže jsem ho chtěla.
Jeden den se otec zapoměl v hospě.Dovedli ho 3 kámoši.Mezi nimi i Jakub.Všichni jsme si chvíli povídali.Zase ten jeho pohled...
 
 

Reklama